Menü
Sepetiniz

Pınarbaşı Gurme Kavurma 500g

Pınarbaşı Gurme Kavurma 500g
Pınarbaşı Gurme Kavurma 500g
Pınarbaşı Gurme Kavurma 500g
Pınarbaşı Gurme Kavurma 500g
Pınarbaşı Gurme Kavurma 500g
Pınarbaşı Gurme Kavurma 500g
Pınarbaşı Gurme Kavurma 500g
  • Stok Durumu: STOKDA YOK
  • Ürün Kodu: KY072
475,00TL
Pazartesi, Salı, Çarşamba günlerinde Aynı Gün Kargo
Kargo ücreti ağırlığa göredir
Kargo Fiyatlarımız Uygundur

Pınarbaşı Gurme Rize Kavurması
Bir asırlık tecrübe.
Daha az yağlı ve daha pişkin.
Et, her insan tarafından günlük olarak tüketimi yapılması gereken gıdaların arasındadır. Zira et içerisinde bulunan protein, mineral ve vitaminler vücuda B12 vitaminin girmesini sağlamakta B12 vitamini de vücudun başka etkenlere göre direnç kazanmasını sağlamaktadır. Peki; en iyi vitamin ve mineral kaynağı olan et hangisidir? Pınarbaşı gurme Rize kavurması tüm içeriğindeki vitamin ve mineral desteği ile tüketicilerine direnç ve bağışıklık desteği vermektedir. Lezzeti tüm dünyada ünlü olan Pınarbaşı gurme Rize kavurmasının tarihçesi 1900 lü yılların başından bu yana Rize’de üretimi yapılan bu kavurma ilk satışa sunulduğunda Yörük olarak göçebe hayatı yaşayan ve hayvancılık ile uğraşan bir topluluğun kışın tüketmek amacı ile yaz aylarında üretimini yaptığı bir kavurma çeşididir. Bu kavurmanın eskiye dayalı tarihi 1927 yılında bu kavurmanın ticari amaçla satılmasının sağlandığında başlamıştır. Her yaştan kesimin rahatlıkla tüketebileceği bu kavurma çeşidi çiğ etin direkt pişirilerek tüketilmesinden daha sağlıklıdır.
Pınarbaşı Rize Kavurması Faydaları Nelerdir?
Beyin Sağlığı: Kırmızı et içeriğinde bulunan B6, B 12 ve omega 3 vitamini beyin sağlığını korumak için önemlidir. Et kavurma haline getirildiğinde bu vitamin ve mineraller et içerisinde daha yüksek hale gelmektedir. Beyin sağlığını korumak için günlük tüketilmesi gereken et miktarı çocuklarda 50 gram kadar yetişkin kişilerde 100 gram kadardır.
Sindirim Sistemi: Kalın bağırsak, ince bağırsak ve mideyi de kapsayan sindirim sistemi tüm vücudun rahat bir çalışma sistemine geçişi için sağlıklı olması gereken vücut bölümümüzdür. Sindirim sistemini daha rahat bir şekilde çalıştırmak, hazmı kolaylaştırmak ve bağırsak hareketlerini düzene koymak için kavurma tüketilebilir.
Kas Ve Kemik Sağlığı: En fazla çocuklarda önemli olan kemik ve kas gelişimi için günlük et tüketimine dikkat edilmelidir. Kavurma tüketimi çocuklarda kas ve kemik sağlığının korunmasını destekler. Çocuklarda yüksek konsantrasyon gücü sağlamak için de Pınarbaşı Rize kavurması tüketimi yapılabilir.
Kan Sağlığı: Vücudun kan üretimi hem vücudun daha fazla hastalıklara karşı bağışıklık kazanması için hem de kalp sağlığı için önemlidir. Kavurma tüketiminin kan yapımında da büyük bir faydası bulunmaktadır.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi
Doğrulama Kodu