Menü
Sepetiniz

Rize Ovit Yayla Keçi Tereyağı 500g

Rize Ovit Yayla  Keçi Tereyağı 500g
Rize Ovit Yayla Keçi Tereyağı 500g
  • Stok Durumu: STOKDA YOK
  • Ürün Kodu: KY080
60,00TL
Pazartesi, Salı, Çarşamba günlerinde Aynı Gün Kargo
Kargo ücreti ağırlığa göredir
Kargo Fiyatlarımız Uygundur

 Rize Ovit keçi tereyağı

Özellikle Karadeniz'e has olan birçok lezzet arasında en önemlilerinden birisi olan Ovit keçi tereyağı özellikle muhteşem bir lezzet içermektedir.  Keçi sütünden elde edilen Ovit keçi tereyağı özellikle yöresel yerlerde kadınların ev yapımı ile sürekli olarak yapılmaktadır. 
Ancak günümüzde modern tesislerde el değmeden üretilebilen Ovit keçi tereyağı özellikle kolot peyniri ile beraber muhteşem bir mıhlama için en önemli ana maddesi olacaktır. Ovit keçi tereyağı içerisinde bulunan tuz oranının da çok yoğun olmaması damak tadınıza ve sağlık açısından vücudunuza zarar vermeyecektir. Ovit keçi tereyağı yapılırken çiğ süt ve yoğurdun üst kısmında bulunan kaymak kısmından kullanılarak yapılmaktadır. 
Ovit keçi tereyağında da keçi sütlerinin üzerinde bulunan bu kaymağın oldukça büyük bir lezzet kattığı bir gerçektir.  Ovit keçi tereyağında kullanılan sütler özellikle Karadeniz yaylalarında doğal ve organik ortamlarda beslenen keçilerin sütünden elde edilmesinden dolayı normal marketlerde satılan tereyağlarından çok farklı bir lezzete sahiptir. Genelde uzun süre korunması için tuz oranı biraz daha yüksek olur ancak tuzsuz olarak tereyağı uzun süre dayanmaz.  Bu nedenle tereyağında da mutlaka tuz olmalıdır. Ancak çok fazla değildir. Ovit keçi tereyağını tüm yemeklerinizde gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Çünkü doğal ortamlardan organik olarak keçi sütleri ile yapılan tereyağı bambaşka bir lezzete sahiptir ve vazgeçilmeyecek bir tat olarak sofralarınızda yer almalıdır.

Faydaları;

-Diğer hayvanlara  nazaran daha az bakteri içermektedir.

-Fosfor, magnezyum, A vitamini, selenyum ve Anne Sütüne en yakın olma özelliğinde daha fazla önem taşır.

-Diğer tereyağlarına göre keçi tereyağının sindirimi kolaydır.

-Yüksek nem oranına sahiptir.

-Keçi tereyağı sindirim sistemine çok yararı vardır.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi
Doğrulama Kodu