Menü
Sepetiniz

Arı Poleni 60g

Arı Poleni 60g
Arı Poleni 60g
Arı Poleni 60g
Arı Poleni 60g
Arı Poleni 60g
Arı Poleni 60g
Arı Poleni 60g
  • Stok Durumu: STOKDA YOK
  • Ürün Kodu: KY006
25,00TL
Pazartesi, Salı, Çarşamba günlerinde Aynı Gün Kargo
Kargo ücreti ağırlığa göredir
Kargo Fiyatlarımız Uygundur
Etiketler: Ari-Poleni

ARI POLENİ

Günümüzde en kaliteli şekilde üretilen poleni, Karadeniz Bölgesi’nde bulabilirsiniz. Polenler, türlü çiçeklerden alınıyor ve arı kovanlarından arılar tarafından tüketiliyor. Bir nevi arılarının ve yavrularının yemek ihtiyacını karşılayan polenler, son zamanlarda yapılan araştırmalarla beraber oldukça değer kazanmıştır. Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalara göre arı polenlerinin içinde, birçok yardımcı madde bulunuyor. Hastalık tedavilerinde takviye olarak kullanılabilecek polenler, zor şartlarda elde ediliyor.

Karadeniz Bölgesi’nin polene daha el verişli olduğunu basit gözlemlerle anlayabiliriz. Arılar, çiçekten çiçeğe konarak hem bal için malzeme toplarlar hem de polen üretebilirler. Karadeniz Bölgesi’nde üretilen polenlerin bir avantajı da doğal ve katkısız olmasıdır.

Karadeniz Bölgesi üzerinde bulunan dağlık alanların yoğun olması, polenleri bir hayli kaliteli hale getiriyor. Şehirden uzakta yetişen çiçekler, şehir içerisindeki olumsuz etmenlerden uzakta kalıyorlar. Ormanlardaki oksijen bolluğu ve çevre temizliği, çiçekleri oldukça kaliteli kılıyor. 

Polenler, arılar tarafından kovana götürülürken tuzak yöntemiyle  yakalanıyor. Arı kovanı girişine tuzak hazırlayan üreticiler, arıya rahatsızlık vermeden polenleri elde edebiliyor. Üretimi ve adeti az olan polenler, günümüzde en kıymetli besin olarak görünüyor.

Polenlerin içerisinde bulunan vitaminler sayesinde, polenler doğal antibiyotik özelliğini de taşıyor. Baş ağrısında, cilt rahatsızlıklarında, boyun ve kas tutulmalarında kullanılan polen, özellikle arı sütüne karıştırılıp tüketildiğinde paha biçilemez bir besin haline geliyor.

Polenler, arılar tarafından ilk olarak elde edildiğinde oldukça yumuşak bir kıvama sahip oluyor. Üreticiler polenleri yakaladıktan sonra, doğal bir ortamda kurumaya bırakıyor. Kurumaya bırakılan polenlerin de kurumasına özen gösteriliyor. 

Polenler, kurutulduktan sonra besin değerini kaybedebiliyor. Bu yüzden polenin en çok kurutma aşamasında titiz davranılması gerek.

Spor yapan ve kas gelişimini arttırmak isteyen insanların da en çok tükettiği şeylerden birisi de polendir. Polen, vücuda enerji vererek kasların güçlenmesine de etki ediyor. 15-20 gram üzerinde tüketimlerde ise vücut üzerinde yan etkiler bırakabiliyor.

Poleni, soğuk ortamda yaklaşık 18 ay saklayabilmeniz mümkün. Hiçbir bozulmaya veya değişime maruz kalmayan polen, içerisindeki vitamin değerleri sayesinde uzun süre olduğu gibi kalabiliyor. Polenlerin rengi ve çeşidi de bulunuyor. Her polen taneciği, birbirinden bağımsız bir renk ve şekil barındırabiliyor. Polen dolu bir kaba baktığınızda genellikle sarı renk gözünüze çarpacaktır. Taneciklerinin genellikle sarı renkten oluşması, ürünün kalitesini belli etmektedir. Yoğun şekilde sarı renk barındıran polenler aynı zamanda yeşil, kırmızı ve koyu sarı renklere de sahip olabilirler.

Tüketim size az geliyorsa, bu miktarı yavaş yavaş arttırabilirsiniz. Birden fazla tüketim vücudunuz alışık olmadığı için ağır gelebilir. Günde 2 veya 3 gram gibi bir artış, hem vücudunuza yeterli olacaktır hem de vücudunuz vitamin eksiğini kapatarak polenin vitaminine alışacaktır.

Hastalıklarınıza takviye olarak polen tüketmelisiniz. Polenin ilaçlardan daha iyi bir takviye olduğunu, araştırmalara dayanarak söyleyebiliriz.


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi
Doğrulama Kodu